Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


Dvojice menovcov D-M

18. 1. 2011

2x ROVNAKÉ MENÁ

 

……………………

DEÁK ALEXEJ, 1900 - 1903 - farár Čičava, 1903 - 1909 - farár Medzilaborce - Borov, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

DEÁK ALEXEJ (Deák Alexander), narodený 13. 3. 1904 v Borove, ordinovaný 15. 5. 1907, 1907 - správca farnosti V. Jedľová, 1928 - správca farnosti Vyškovce, 1930 - správca farnosti Maškovce, 1934 - správca farnosti R. Hrabovec, 1945 - správca farnosti Zboj, Ulič, Krivá, Brusnica, 1947 - správca farnosti V. Rybnica, 1951 - na odpočinku Humenné, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

 

DEÁK ANTON, narodený 13. 4. 1870 v Szegede, ordinovaný 10. 5. 1896 vo Vacovskej diecéze, 1897 – katechéta Budapešť, 1898 – kaplán Dunajská Streda, 1899 – kaplán Mostová, 1901 – kaplán Drégelypálank, 1905 – farár Kostolné Kračany, 1921 – aj k r. 1927 – rude donatus, PRÍSLUŠNÝ K TRNAVSKEJ APOŠTOLSKEJ ADMINISTRATÚRE

 

DEÁK ANTON, 1838 - 1844 - farár Ihľany, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

 

DEMKO ŠTEFAN, 1806 - 1811 - farár Okružná,  PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU MUKAČEVO

 

DEMKO ŠTEFAN, 1866 - 1867 - farár Poráč, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

 

DOBRANSKÝ JÁN (Dobránsky Ján, Dobránszky Ján), Mons., narodený 9. 5. 1869 vo Veľkom Šariši, ordinovaný 30. 6. 1894, zomrel 20. 2. 1950 v Solivare, 1899 - administrátor Široké, 1915 - farár, neskôr dekan - farár Solivar, 1929 - 1935 - poslanec Národného zhromaždenia, funkcionár krajinskej Kresťansko - sociálnej strany, po jej zlúčení s Maďarskou národnou stranou podpredsedom Zjednotenej maďarskej strany, presadzoval ideu východoslovenského národa a šarištinu ako spisovnú reč, do šarištiny PREKLADATEĽ: krátke texty, PUBLIKOVAL: aj v náboženských časopisoch

 

DOBRANSKÝ JÁN, 1918 - 1950 - farár Vranov nad Topľou - Čemerné, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

 

DOBRANSKÝ JOZEF, 1806 - 1808 - farár Čertižné, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU MUKAČEVO

 

DOBRANSKÝ JOZEF, Mons., narodený 10. 3. 1887 vo Veľkom Šariši, ordinovaný 14. 7. 1911, zomrel 16. 1. 1961 vo Svinii, pochovaný v Prešove, po r. 1911, do 16. 1. 1961 - dekan - farár

 

 

DUDINSKÝ JÁN, 1777 - farár Ihľany, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU MUKAČEVO

 

DUDINSKÝ JÁN, 1784 - 1842 - farár Torysky, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

 

ĎURIŠIN MICHAL, 1932 - 1950 - farár Čičava, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

ĎURIŠIN MICHAL, básnik, n. 1. 5. 1913 v Trebišove, o. 6. 8. 1943, 1943 - kaplán Sečovce, 1946 - správca farnosti Valkovo, 1950 - mimo pastorácie, 1968 - správca farnosti Cejkov, 1969 - správca farnosti Stankovce, 1970 - 1973 - farár Porúbka, 1975 (1974) - 1979 - farár Hostovice, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

 

DZUBAJ MIKULÁŠ, 1821 - 1864 - farár Svidník, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

DZUBAJ MIKULÁŠ (Dzubay Mikuláš), 1846 - 1850 - farár Štefanovce, 1851 - 1888 - farár Kečkovce, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

 

FÁBA ŠIMON (Fába Simeon), asesor, narodený 23. 1. 1843 v Kissalló, ordinovaný 25. 7. 1866, 1866 – kaplán Dvorníky, 1867 – kaplán Nográdpatak, 1869 – kaplán Svodín, 1871 – kaplán  Levice, 21. 9. 1876 aj k r. 1927 - farár Ondrejovce, 1912 – asesor, INÉ FUNKCIE: 1916 – člen SSV, PRÍSLUŠNÝ K OSTRIHOMSKEJ ARCIDIECÉZE

 

FABA ŠIMON (Fába Šimon), ThDr. (CnDr.), narodený 18. 8. 1731 v Slopnej, zomrel 21. 3. 1801 v Trnave, k r. 1793 - 1796 - prepošt, kanonik Trnava, člen Slovenského učeného tovarišstva, PRÍSLUŠNÝ K OSTRIHOMSKEJ ARCIDIECÉZE

 

 

FÁBRY JÁN, 1801 - 1804 - kaplán Ilava, PRÍSLUŠNÝ K NITRIANSKEJ DIECÉZE

 

FÁBRY JÁN BLAŽEJ, 1706 - farár Sielnica (1711 - aj Sielnica), koventuál turčiansky, 1719 - farár Lopej, PRÍSLUŠNÝ K BANSKOBYSTRICKEJ DIECÉZE

 

 

FÁBRY MARTIN, SJ, univerzitný profesor, narodený v Bínovici, niekedy medzi r. 1635 - 1777 - profesor na Trnavskej univerzite Trnava

 

FÁBRY MARTIN, zomrel v r. 1674, 1657 - farár Turčiansky Ďur, 1665 - farár Nová Ves, 1672 - farár Žarnovica, PRÍSLUŠNÝ K BANSKOBYSTRICKEJ DIECÉZE

 

 

FARKAŠ JÁN, 1769 - 1774 - farár Štiavnik

 

FARKAŠ JÁN, 1882 - 1883 - kaplán Konská, PRÍSLUŠNÝ K NITRIANSKEJ DIECÉZE

 

 

FARKAŠ MICHAL, 1866 - 1870 - farár Breznička, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

FARKAŠ MICHAL, 20. 4. 1880 - farár Vadkert (Maďarsko)

 

 

FERENC MARTIN, Mgr., adresa: S:t Josef Arbetarens församling, Föreningsgatan 25, 974 36 Luleå, Švédsko, 0920/ 134 99, martinferenc@euromail.se, http://user1.netatonce.com/~u29852/index.htm, narodený 18. 12. 1978, 14. 6. 2003, k r. 2009 – aj k r. 2011 - Luleå (Švédsko), INÉ FUNKCIE: k r. 2009 – člen Spišského dejepisného spolku (SDS), AUTOR: Duchovné povolania z farnosti Levoča od roku 1900 - 1. – Levoča, Tlačiareň Polypress 2003, PRÍSLUŠNÝ KU SPIŠSKEJ DIECÉZE

 

FERENC MARTIN, Mgr., adresa: Mikuláša Schneidera Trnavského 3, Trnava, profil na Facebooku, narodený 8. 2. 1983 v Leviciach, ordinovaný 17. 6. 2007 v Bratislave, 2001 – absolvent OA Levice, 17. 6. 2007 – kaplán Piešťany – sv. Cyrila a Metoda, 23. 6. 2007 - primičná sv. omša Veľký Ďur, 2008 – Hurbanovo, 2009 – Komárno, jún 2010 – Trnava – Sv. Mikuláša, AUTOR: Pravdivé cirkevné dejiny na základe románu "Da Vinciho kód." Diplomová práca, Bratislava 2007, PRÍSLUŠNÝ K TRNAVSKEJ ARCIDIECÉZE

 

………………………………………………………………………………….

 

FODOR MICHAL, čestný kanonik, dekan, narodený v Cíferi (v r. 1763 v Medzibrode), ordinovaný v r. 1788, zomrel 7. 11. 1846, kaplán Kláštor pod Znievom, Špania Dolina, Dubová, Detva, k r. 1794 - 1796 - kaplán Žarnovica, správca farnosti Vigľašská Huta - Kalinka, kaplán Banská Bystrica, správca farnosti Babiná, kaplán Dobrá Niva, kaplán Jastrabá, kaplán Selce, kaplán Staré Hory, 1797 - farár Sklené Teplice, 1802 - farár Žarnovica, 1806 - farár Dubová, 1808 - dekan, INÉ FUNKCIE: k r. 1794 - 1796 - člen Slovenského učeného tovarišstva, 1807 - vicedekan, 1821 - čestný kanonik, 1830 - asesor a asesor súdnej tabuly zvolenskej župy, PRÍSLUŠNÝ K BANSKOBYSTRICKEJ DIECÉZE

 

FODOR MICHAL, čestný kanonik, dekan, narodený 31. 8. 1815 v Medzibrode, ordinovaný v r. 1838, kaplán a prebendát, 1845 - farár Slovenské Pravno, Staré Hory (?), 1846 - farár Medzibrod, 1856 - dekan, 1867 - farár Slovenská Ľupča, INÉ FUNKCIE: 1868 - čestný kanonik, PRÍSLUŠNÝ K BANSKOBYSTRICKEJ DIECÉZE

 

 

GAJDOŠÍK VIKTOR, dekan, narodený 28. 8. 1901 v Holíči, ordinovaný 29. 6. 1928, 1928 - kaplán Mojmírovce, 1932 - kaplán Prašice, 1938 - farár Prašice, neskôr: dekan, k 30. 10. 1965 - aj k r. 1971 - dekan - farár Nové Zámky, PRÍSLUŠNÝ K TRNAVSKEJ APOŠTOLSKEJ ADMINISTRATÚRE

 

GAJDOŠÍK VIKTOR, dekan, narodený 29. 7. 1928 v Trnave, 1950 - správca farnosti Nové Zámky, 1952 - dekan, aktivista Mierového hnutia katolíckeho duchovenstva, PRÍSLUŠNÝ K TRNAVSKEJ APOŠTOLSKEJ ADMINISTRATÚRE

 

 

GALBAVÝ JÁN (Galbavý – Rodomil Ján), spisovateľ, spoluzakladateľ Tatrína, SSV, narodený 29. 12. 1800 (1801?) v Broďanoch, zomrel 17. 1. 1884 (16. 1. 1884?) v Jablonovom, študoval v Trnave a v Ostrihome, domáci kaplán Benčíkovej rodiny vo Fíši, 1838 - aj k r. 1848 - farár Jablonové, INÉ FUNKCIE: 1870 - spoluzakladateľ SSV, Tatrína, bol jedným z najagilnejších členov MS, zachránil život Ľudovítovi Štúrovi, keď ho 3 dni ukrýval odsúdeného na smrť na svojej fare a potom previedol k rakúskym hraniciam, PUBLIKOVAL: v rôznych časopisoch AUTOR: učebnice, niektoré zostali v rukopise, PRÍSLUŠNÝ K OSTRIHOMSKEJ ARCIDIECÉZE

 

GALBAVÝ JÁN, Dr., narodený 21. 2. 1931 na Starej Turej, ordinovaný 24. 6. 1956, k r. 1971 - administrátor Marianka, PRÍSLUŠNÝ K TRNAVSKEJ ARCIDIECÉZE

 

 

GÁLIK JOZEF, zomrel 15. 7. 1836 v Szklabonyi (Maďarsko), k r. 1796 - kaplán Borský sv. Mikuláš, člen Slovenského učeného tovarišstva, PRÍSLUŠNÝ K OSTRIHOMSKEJ ARCIDIECÉZE

 

GÁLIK JOZEF, dekan, narodený v r. 1858 v Ilave, ordinovaný v r. 1881, zomrel 24. 5. 1935, 1881 - kaplán Rosina, Kovarce, 1882 - profesor gymnázia Nitra, 1886 - katechéta Žilina - Sirotár, 1889 - profesor náboženstva Žilina, 1908 - výpomoc Považské Podhradie, 1908 - kurát v nemocnici Trenčín, katechéta v dievčenskej škole Trenčín, 1924 - definitívny kurát - duchovný správca nemocnice Trenčín, do 24. 5. 1935 - vojenský duchovný v Trenčíne, PRÍSLUŠNÝ K NITRIANSKEJ DIECÉZE

 

 

GARAI JOZEF, asesor, narodený 19. 10. 1886 vo Veľkých Ludinciach, ordinovaný 25. 6. 1911, 1911 - kaplán Dolná Krupá, 1913 - kaplán Piešťany; 1915 - mimo pastorácie, 1919 - kaplán pre filiálku Rúbaň, 1923 - administrátor Dubník, 1928 - administrátor Semerovo, 1938 - administrátor Malý Báb, 1938 - farár Malý Báb, 1941 - administrátor Bánov, 1942 - administrátor Maňa, 1945 - administrátor Gbelce, 1950 - 1951 - väznený pre náboženskú angažovanosť, k 19. 10. 1966 - farár Gbelce, ... asesor, k r. 1971 - na odpočinku Gbelce, PRÍSLUŠNÝ K TRNAVSKEJ APOŠTOLSKEJ ADMINISTRATÚRE

 

GARAJ JOZEF, kanonik, k 14. 2. 1965 - kanonik, INÉ FUNKCIE: k 14. 2. 1965 - aktivista Mierového hnutia katolíckeho duchovenstva

 

 

GARAJ ŠTEFAN (Garaj - Revaj Štefan), Mons., pápežský prelát, apoštolský protonotár, administrátor Spišskej diecézy, kanonik, dekan, narodený 24. 10. 1915 v Liptovskej Tepličke, ordinovaný 14. 6. 1942, zomrel 24. 9. 1998, pochovaný je v Liptovskej Tepličke, 1942 - kaplán Zubrohlava, 1946 - kaplán Poprad, 1949 - kaplán Ružomberok, 1950 - správca farnosti Ždiar, 1950 - mimo pastorácie, 1954 - správca farnosti Rabčice, 1958 - správca farnosti Dolný Kubín, 1963 - dekan - správca farnosti Dolný Kubín, k 20. 10. 1966 - riaditeľ biskupského úradu, 1969 - správca farnosti Štrba, 1972 - 1973 - dekan - farár Dolný Kubín, 1973 - aj k 26. 4. 1989 - kapiltulný vikár a dočasný ordinár Spišská Kapitula, 1989 - aj k 14. 6. 1992 - na odpočinku Ľubica, PRÍSLUŠNÝ KU SPIŠSKEJ DIECÉZE

 

GARAY ŠTEFAN, 1887 aj k r. 1894 - farár Dágh (Maďarsko, farnosť so slovenským obyvateľstvom), PRÍSLUŠNÝ K OSTRIHOMSKEJ ARCIDIECÉZE

 

 

GAŠPAR FRANTIŠEK, narodený 3. 12. 1861 v Trstenej ako zeman, syn notára, vyrastal u strýka A. Kubániho na fare v Tajove, študoval v Krupine, Házasnáne, Kláštore pod Znievom, v Banskej bystrici, Egri, teológiu v Banskej Bystrici, ... PRÍSLUŠNÝ K BANSKOBYSTRICKEJ DIECÉZE

 

GAŠPAR FRANTIŠEK, k r. 1907 - farár Dubová, člen SSV, PRÍSLUŠNÝ K BANSKOBYSTRICKEJ DIECÉZE

 

 

GAŠPAREC IGNÁC, zomrel v r. 1907 (1906?), farár Nesluša, PRÍSLUŠNÝ K NITRIANSKEJ DIECÉZE

 

GAŠPAREC IGNÁC, OFM, narodený 5. 8. 1879 v Žiline, ordinovaný 25. 1. 1904, 1904 – OFM, 1916 – aj k r. 1927 – farár Stará Turá, PRÍSLUŠNÝ K TRNAVSKEJ APOŠTOLSKEJ ADMINISTRATÚRE

 

 

GERBERY EDUARD, 1881 - 1919 - farár Krásny Brod, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

GERBERY EDUARD, narodený v r. 1909, 28. 4. 1950 – ako duchovný v Dvoriankach prestúpil na Prešovskom sobore z Gréckokatolíckej cirkvi do Pravoslávnej cirkvi

 

 

GOJDIČ ŠTEFAN, otec kňazov Pavla Petra, Kornela a Štefana Gojdiča, n. sa v Mikovej, k 17. 7. 1883 - farár Pekľany, 1886 - 1890 - farár Ľubovec, 1885 - aj k r. 1911 - Cígeľka, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

GOJDIČ ŠTEFAN, Dr., ml., brat P. P. Gojdiča, spisovateľ, zomrel v r. 1968

 

 

GULOVIČ PETER, 1809 - 1850 - farár Breznička, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

GULOVIČ PETER, 1850 - 1869 - farár Výrava, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

 

GULOVIČ VASIĽ, 1777 - 1807 - farár Poráč, 1780 - 1809 - farár Breznička, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

GULOVIČ VASIĽ, 1720 -1741 - farár Brusnica, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

 

HALUŠKA ŠTEFAN, 1915 - 1925 -  farár Dolný Kubín, PRÍSLUŠNÝ KU SPIŠSKEJ DIECÉZE

 

HALUŠKA ŠTEFAN, narodený v r. 1909, 28. 4. 1950 – ako duchovný v Kurove prestúpil na Prešovskom sobore z Gréckokatolíckej cirkvi do Pravoslávnej cirkvi

 

 

HAURIŠ JOZEF, 1818 - 1822 - farár Štefanovce, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

HAURIŠ JOZEF, 1857 - 1861 - farár Svetlice, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

 

HVOZDOVIČ PETER, 1780 - 1816 - farár Cernina, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU MUKAČEVO

 

HVOZDOVIČ PETER, 1824 - 1839 - farár Kyjov, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

 

CHANÁTH JÁN, 1847 - 1850 - farár Ihľany, 1850 - 1875 - farár Jakubany, 1875 - 1882 - farár Kamienka, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

CHANÁTH JÁN, narodený 7. 3. 1923 v Jasenove, do r. 1950 – duchovný Kočkovce, k 1. 11. 1967 – invalidný dôchodca Trakov, 1. 11. 1967 - prestúpil z Gréckokatolíckej cirkvi do Pravoslávnej cirkvi, 1968 – prestúpil naspäť do Gréckokatolíckej cirkvi, 1968 - 1973 - farár Okružná, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

 

KARELL JOZEF, zomrel 30. 5. 1876 v 63. roku života, pochovaný je na cintoríne v Rajeckej Lesnej, po r. 1862 - do 30. 5. 1876 - farár Rajecká Lesná, PRÍSLUŠNÝ K NITRIANSKEJ DIECÉZE

 

KARELL JOZEF, 1877 aj k r. 1894 - farár Šintava, PRÍSLUŠNÝ K OSTRIHOMSKEJ ARCIDIECÉZE

 

 

KÁROLYI JÁN (Károlyi Ker Ján), 1818-1819 - farár Prešov, 1819 - 1836 - farár Veľký Šariš, PRÍSLUŠNÝ KU KOŠICKEJ DIECÉZE

 

KÁROLYI JÁN FRANTIŠEK, máj 1689 - november 1689 - farár Šurany, potom - Vámoš, neskôr Jelka, PRÍSLUŠNÝ K OSTRIHOMSKEJ ARCIDIECÉZE SO SÍDLOM V TRNAVE

 

 

KELLER JÁN, 31. 5. 1858 - 1. 3. 1866 - farár Piešťany, PRÍSLUŠNÝ K OSTRIHOMSKEJ ARCIDIECÉZE

 

KELLNER JÁN, SJ, narodený v r. 1912 v Hradisku, zahynul 7. 7. 1941, k r. 1941 - misionár na Ukrajine

 

 

KOMORA JÁN, 1895 - farár Necpaly, 1903 - 1930 - farár Vrútky, PRÍSLUŠNÝ K BANSKOBYSTRICKEJ DIECÉZE

 

KOMORA JÁN, 1899 - 1911 - farár Hnúšťa, staral sa vdovy a siroty, ktoré finančne podporoval, PRÍSLUŠNÝ K ROŽŇAVSKEJ DIECÉZE

 

 

KONŤOŠ JÁN (Kontioš Ján), narodený 21. 5. 1769 (16. 5. 1769) v Chyžnom (pri Jelšave) v rodine slobodníka, zomrel 25. 1. 1841 vo Zvolene, k r. 1792 - bohoslovec 3. ročníka Bratislava, 1794 - kaplán Šimonovany, Špania Dolina, 1800 - farár Riečka, 1803 - farár Podkonice, 1831 - farár Brusno, 1833 - farár Motyčky, 1836 - na odpočinku, PRÍSLUŠNÝ K BANSKOBYSTRICKEJ DIECÉZE

 

KÖNTÖS JÁN, narodený 2. 2. 1769 Hronskom Beňadiku (vtedy: Svätom Beňadiku), zomrel 14. 3. 1831 v Dolnej Krupej, k r. 1792 - 1793 - bohoslovec Bratislava, 1804 - 14. 3. 1831 - farár Dolná Krupá, INÉ FUNKCIE: člen Slovenského učeného tovarišstva, PRÍSLUŠNÝ K OSTRIHOMSKEJ ARCIDIECÉZE

 

 

KOSSEY JÁN, 1848 - 1861 - farár Ladomirov,

 

KOSSEY JÁN, 1902 - 1903 - farár Ubľa, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

 

KUNST JOZEF, narodený 21. 1. 1768 v Trnave, zomrel 6. 2. 1813 v Trnave, k r. 1792 - bohoslovec 2. ročníka Bratislava, člen Slovenského učeného tovarišstva

 

KUNSZT JOZEF (Kunst Jozef), kaločský arcibiskup, 20. 5. 1850 - menovaný sídelným biskupom Košice, 15. 3. 1852 - menovaný sídelným arcibiskupom Kalocsa, zomrel 15. 1. 1866, PRÍSLUŠNÝ KU KALOČSKEJ ARCIDIECÉZE

 

 

Labanc JÁN, n. 10. 4. 1915 v Richnave, o. 14. 5. 1939, 1939 - kaplán Jaklovce, 1941 - kaplán Divín, 1941 - správca farnosti Jaklovce, 1952 - mimo pastorácie, 1954 - aj k r. 1978 - správca farnosti Lom nad Rimavicou, PRÍSLUŠNÝ K ROŽŇAVSKEJ DIECÉZE

 

Labanc JÁN, narodený 1. 11. 1929, k 1. 11. 1989 - farár Kazimír, PRÍSLUŠNÝ KU KOŠICKEJ DIECÉZE

 

 

LACKO MICHAL, zomrel v r. 1779, 1776 - kaplán baróna Krištofa de Réva Priekopa, PRÍSLUŠNÝ K BANSKOBYSTRICKEJ DIECÉZE

 

LACKO MICHAL, SJ, narodený 19. 1. 1920 v Košiciach - Krásnej nad Hornádom (vtedy: Krásna nad Hornádom), ordinovaný 6. 5. 1948 v Ríme, zomrel okolo 21. 3. 1982, pochovaný bol v jezuitskej hrobke v Ríme, jeho telesné pozostatky boli umiestnené 15. 3. 2002 v Košiciach, pravdepodobne v katedrálnom (gréckokatolíckom) Chráme narodenia Panny Márie, 1930 - štúdium na gymnáziu, ubytovaný v jezuitskom internáte Stanislavov Košice, po maturite - vstup do SJ, noviciát Záhreb, pred r. 1950 - profesor na gymnáziu a vedenie jezuitského dorastu Ružomberok, jeseň 1945 - 1948 - štúdium Rím, 1953 - PhDr. - v odbore dejín na filozofickej fakulte univerzity La Sapienza Rím, 1955 - Dr. na Gregoriánskej univerzite Rím, 1955 - profesor na Pápežskom východnom inštitúte, na Gregoriánskej univerzite Rím, 26. 12. 1959 - signatár iniciatívy na vybudovanie Slovenského ústavu Cyrila a Metoda v Ríme, bol konzultorom prípravnej komisie pre východné cirkvi na Druhom vatikánskom koncile, AUTOR: Dejiny kresťanstva na slovensku (Vyšli ako dodatok k Hertling: Dejiny katolíckej cirkvi, Priatelia dobrej knihy Cambridge, Ontario, Kanada 1983), LITERATÚRA O ŇOM: P. Michal Lacko - učiteľ a formátor gréckokatolíkov, doktorandská práca neskoršieho prešovského eparchu J. Babjaka, 1996, PAMIATKY: Lackova ul. v Bratislave, Centrum spirituality Východ - Západ Michala Lacka, vedeckovýskumné pracovisko Teologickej fakulty Trnavskej univerzity, Komenského 14, 040 01 Košice, tel.: 055/ 625 55 03

 

 

LEUKANIČ AUGUSTÍN, 1872 - 1878 - farár Čičava, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

LEUKÁNIČ AUGUSTÍN (Leukanič Augustín), narodený 28. 8. 1911, ordinovaný 28. 11. 1937, zomrel 15. 6. 1990 v Košiciach, 1937 - 1944 - farár Miková, 1943 – 1950 - farár Sečovská Polianka, 28. 4. 1950 – prestúpil na Prešovskom sobore z Gréckokatolíckej cirkvi do Pravoslávnej cirkvi, 1968 – prestúpil naspäť do Gréckokatolíckej cirkvi, 1968 - 1990 - farár Sečovská Polianka, k r. 2000 (?) - vo farnosti Košice - Staré mesto, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

 

LEUKANIČ JÁN, 1805 - 1822 - farár Vyšný Mirošov, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

LEUKANIČ JÁN, 1903 - 1951 - farár Kráľovce (dnes: Košický apoštolský exarchát)

 

 

LIPČEJ JÁN, 1803 - 1828 - farár Čabalovce

 

LIPČEI JÁN, k r. 1907 - kaplán Dolnia Lipnica (k r. 1939 - 1945 v okupovanom území Poľska Slovenskou republikou, nazývaná: Dolná Lipnica alebo aj Nižná Lipnica), člen SSV, PRÍSLUŠNÝ KU SPIŠSKEJ DIECÉZE

 

 

LIPTÁK JURAJ, narodený 16. 8. 1764 v Dolnej Súči, zomrel 28. 10. 1821 vo Vindšachte, k r. 1792 - 1796 prebendár ostrihomskej kapituly Trnava, člen Slovenského učeného tovarišstva, PRÍSLUŠNÝ K OSTRIHOMSKEJ ARCIDIECÉZE

 

LIPTÁK JURAJ JAROSLAV, narodený 17. 9. 1915 vo Veľkých Lovciach, ordinovaný 7. 6. 1942, k r. 1971 - na odpočinku Nové Zámky, PRÍSLUŠNÝ K TRNAVSKEJ ARCIDIECÉZE

 

 

MINÁRIK JOZEF (Minarik Jozef), Mons., kanonik, konzultor, dekan, narodený 11. 7. 1872 v Klčovanoch, ordinovaný 26. 6. 1898, zomrel 29. 3. 1959, 1898 - kaplán Chtelnica, 1900 - administrátor Dechtice, 1901 - kaplán Smolenice, 1902 - farár Horné Orešany, 1922 - vicedekan, 1923 - dekan, 1928 - vicerektor seminára Trnava, 1940 - 29. 3. 1959 - generálny vikár, INÉ FUNKCIE: 1924 - Mons., 1928 - konzultor, k r. 1934 - 1935 - kanonik Trnava, 1934 - 1937 - člen výboru SSV, 1936 - vrchný školský inšpektor, 1942 kanonik - kantor Trnava, PRÍSLUŠNÝ K TRNAVSKEJ APOŠTOLSKEJ ADMINISTRATÚRE

 

MINÁRIK JOZEF, n. 16. 1. 1912 v Malých Stankovciach (dnes: Trenčianskych Stankovciach), o. 16. 6. 1935 v Nitre, zomrel 26. 8. 1991, pochovaný je v Brodne, 1935 - kaplán Papradno, 1936 - správca farnosti Kotešová, 1940 - správca farnosti Lazy pod Makytou, 1948 - správca farnosti D. Tižina, 1958 - správca farnosti Rosina, 1961 - správca farnosti Strečno, 1966 - 26. 8. 1991 - správca farnosti Brodno, PRÍSLUŠNÝ K NITRIANSKEJ DIECÉZE

 

 

MOLČANI MIKULÁŠ, narodený v r. 1910, 28. 4. 1950 – ako duchovný v Sukove prestúpil na Prešovskom sobore z Gréckokatolíckej cirkvi do Pravoslávnej cirkvi

 

MOLČANYI MIKULÁŠ, 1893 - 1894 - farár Vyšný Kazimír, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

 

MOLČANYI VLADIMÍR (Molčani Vladimír), 1881 - 1882 - farár Fijaš, 1883 - 1891 - farár Breznička, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

MOLČANYI VLADIMÍR (Molčányi Vladimír), titulárny kanonik, narodený 4. 3. 1908, o. 6. 12. 1933, zomrel 1. 12. 2004, adresa: k r. 2000 - vo farnosti Košice - Staré mesto, 1946 - 1950, 1968 - 1974 - farár Miňovce, 1980 - 1981 - farár Helcmanovce, k 7. 3. 1993 - správca farnosti Repejov, 4. 3. 2003 - oslávil 95 rokov, PRÍSLUŠNÝ KU KOŠICKÉMU APOŠTOLSKÉMU EXARCHÁTU

 

 

MORVAY LEOPOLD, ml., 1882 aj k r. 1894 - farár Galanta, PRÍSLUŠNÝ K OSTRIHOMSKEJ ARCIDIECÉZE

 

MORVAY LEOPOLD, st., 1887 - farár Vámos - Mikola (Maďarsko)

 

 

MRAZ ALOJZ (Mráz Alojz), 1861 - farár Osturňa, 1864 - 1898 - farár Kyjov, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

MRÁZ ALOJZ, SDB, narodený 26. 10. 1918 v Chorvátskom Grobe, ordinovaný 25. 6. 1944, zomrel 19. 5. 1997, pochovaný je v Dolnom Lopašove, 1944 - kaplán Bratislava - Trnávka, 1946 - katechéta Topoľčany, 1948 - katechéta Bratislava, 1950 - mimo pastorácie, 1951 - kaplán Krušovce, 1954 - kaplán Šahy, 1956 - kaplán Šaľa, 1957 - farár Dolný Lopašov, najskôr ak od 30. 6. 1996 - na odpočinku Pezinok, PRÍSLUŠNÝ K BRATISLAVSKO - TRNAVSKEJ ARCIDIECÉZE

 

 

MRÁZ JÁN, kanonik - prepošt, podporovateľ národných a kultúrnych podujatí, zomrel 26. 8. 1818 v Bratislave, PRÍSLUŠNÝ K OSTRIHOMSKEJ ARCIDIECÉZE SO SÍDLOM V TRNAVE

 

MRÁZ JÁN, narodený 12. 4. 1914 v Levoči, o. 14. 3. 1937, zomrel 12. 4. 1999, 1937 - kaplán Brno, 1938 - kaplán Opava, Brno, 1946 - kaplán Levoča, 1951 - kaplán Žiar nad Hronom, 1953 - kaplán Hriňová, 1957 - kaplán Martin, 1959 - kaplán Chrenovec, 1960 - správca farnosti Chrenovec, 1977 - 12. 4. 1999 - na odpočinku: nábrežie Sv. Cyrila 19/5, 971 01 Prievidza, PRÍSLUŠNÝ K BANSKOBYSTRICKEJ DIECÉZE

 

 

MRÁZ JURAJ, 1699 - 1703 - farár Rišňovce, PRÍSLUŠNÝ K OSTRIHOMSKEJ ARCIDIECÉZE

 

MRÁZ JURAJ, 1828 - 1829 - farár Krajná Bystrá, 1829 - 1833(?) - farár Geraltov, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

 

MUŠINSKÝ IMRICH, st., narodený v Bardejove okolo r. 1769, k r. 1794 - 1796 - kaplán Prešov, k r. 1795 - kaplán Bardejov, člen Slovenského učeného tovarišstva, PRÍSLUŠNÝ K EGERSKEJ DIECÉZE

 

MUŠINSKÝ IMRICH, ml., narodený v Spišskej Novej Vsi v r. 1775, k r. 1795 - bohoslovec Eger, PRÍSLUŠNÝ K EGERSKEJ DIECÉZE

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.