Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


Štvorice a trojice menovcov

8 x štvorice menovcov

14 x trojice menov

 

ŠTYRI ROVNAKÉ MENÁ:

 

ČISARIK JÁN, k r. 1793 - 1796 - kaplán Veľký Šariš, k r. 1794 - 1796 - kaplán Župčany, člen Slovenského učeného tovarišstva

 

ČISÁRIK JÁN, 1808 - 1831 - farár Miklušovce, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

ČISÁRIK JÁN, 1862 - 1868 - farár Osturňa, 1876 - 1886 - farár Slovinky, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

ČISARIK JÁN (Čisárik Ján), 1931 - 1936 - farár Jarabina, 1934 - 1935 - farár Kremná, 1939 - farár Medzilaborce, 1939 - 1944 - farár Ďurďoš, 1945 - 1949 - farár Torysky, 1968 - 1969 - farár Ľubica, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

……………………………………

 

GERBERY JÁN, 1817 - 1828 - farár Vápeník, 1828 - 1847 - farár Vyšný Mirošov, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

GERBERY JÁN, ml., 1834 - 1835 - farár Štefanovce, 1848 - 1863 - farár Rafajovce, 1858 - 1865 - farár Giraltovce, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

GERBERY JÁN, 1772 - 1792 - farár Ďačov, 1792 - 1820 - farár Ďurďoš, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

GERBERY JÁN, 1818 - 1821 - farár Stakčín, 1828 - 1848 (1847) - farár Rafajovce, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

………………………………………………………………………………….

 

HUDEC ŠTEFAN, st., narodený 8. 8. 1905 v Kozárovciach, ordinovaný 19. 3. 1933, 1933 - kaplán Holíč, zakrátko - kaplán Vráble, 1934 - kaplán Bratislava - Nové mesto, 1935 - kaplán Komárno, 1936 - kaplán Levice, zakrátko - kaplán Nové Zámky, následne - administrátor Nové Zámky, 1938 - administrátor Brodské, 1939 - aj k r. 1944 - farár Brodské, PRÍSLUŠNÝ K TRNAVSKEJ APOŠTOLSKEJ ADMINISTRATÚRE

 

HUDEC ŠTEFAN, dekan, narodený 18. 6. 1910 v Lovciach, ordinovaný  16. 6. 1935 v Nitre, zomrel 25. 2. 1989, pochovaný je v Kysuckom Novom Meste, 1935 - kaplán Veľké Rovné, 1936 - kaplán Krásno nad Kysucou, 1939 - správca farnosti Rosina, 1940 - kaplán Rajec, 1941 - vojenský duchovný, 1942 - kaplán Zemianske Kostoľany, 1942 - správca farnosti D. Lelovce, 1. 12. 1948 - 30. 9. 1973 - správca farnosti Kysucké Nové Mesto, 1954 - dekan kysuckonovomestského dekanátu, 1973 - na odpočinku, do 25. 2. 1989 - na odpočinku Kysucké Nové Mesto, INÉ FUNKCIE: k 17. 11. 1965 - aj k 19. 9. 1966 - aktivista Mierového hnutia katolíckeho duchovenstva, PRÍSLUŠNÝ K NITRIANSKEJ DIECÉZE

 

HUDEC ŠTEFAN, ml., narodený 26. 11. 1910 v Zlatých Moravciach, ordinovaný 25. 2. 1934, 1934 - kaplán Banská Štiavnica, potom - administrátor Kamenica nad Hronom a katechéta v meštianke Štúrovo, potom - kaplán Trnovec nad Váhom, 1936 - kaplán Pobedim, zakrátko Veľké Zálužie, 1938 - administrátor Prenčov, potom - Dolný Badín a zakrátko - Hrušov, 1939 - kaplán Krušovce, zakrátko - Kuklov, 1940 - kaplán Leopoldov, 1942 - administrátor Výčapy - Opatovce, 1943 – kaplán Mojmírovce, 1943 - administrátor Pečenice, 1945 - zatknutý pre výrok o „spupných marxistoch,“ PRÍSLUŠNÝ K BRATISLAVSKO - TRNAVSKEJ ARCIDIECÉZE

 

HUDEC ŠTEFAN, dekan, narodený 24. 9. 1912 v Nedašovciach, ordinovaný 5. 2. 1939, 1939 - kaplán Čierny Balog, 1940 - kaplán Podkonice, 1941 - kaplán Detvianska Huta, 1945 - správca farnosti Hrachovište, 1947 - správca farnosti Horné Hámre, 1951 - okresný dekan novobanský, 1963 - správca farnosti Brezno, 1964 - okresný dekan brezniansky, 1970 - aj k r. 1978 - správca farnosti Oslany, INÉ FUNKCIE: k 15. 9. 1966 - aktivista Mierového hnutia katolíckeho duchovenstva, PRÍSLUŠNÝ K BANSKOBYSTRICKEJ DIECÉZE

 

…………………………………….

 

KELLÖ MIKULÁŠ, 1888 - 1901 - farár Kráľovce (dnes: Košický apoštolský exarchát), PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

KELLÖ MIKULÁŠ, 1920 - 1923 - farár Krajná Bystrá, 1923 - 1946 - farár Cernina, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

KELLÖ MIKULÁŠ, 1934 - 1935 - farár Čertižné, 1935 - 1950, 1968 - 1984 - farár Vyšný Kazimír (1969 - 1981 - excurrendo aj Sedliská), PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

KELLÖ MIKULÁŠ, narodený v r. 1911, 28. 4. 1950 – ako arcidekan v Rešove prestúpil na Prešovskom sobore z Gréckokatolíckej cirkvi do Pravoslávnej cirkvi

 

…………………………………….

 

KOVÁCS JOZEF, ml., 1. 9. 1883 aj k r. 1894 - farár Trávnica (vtedy: Fíš), PRÍSLUŠNÝ K OSTRIHOMSKEJ ARCIDIECÉZE

 

KOVÁCS JOZEF, st., 29. 8. 1870 aj k r. 1894 (?) - farár Sikenička (vtedy: Ďarmotky), PRÍSLUŠNÝ K OSTRIHOMSKEJ ARCIDIECÉZE

 

KOVÁCS JOZEF (Kováts Jozef), ThDr., 1888 (1891?) aj k r. 1894 - farár Hrádok, PRÍSLUŠNÝ K OSTRIHOMSKEJ ARCIDIECÉZE

 

KOVÁČ JOZEF, SJ, narodený 17. 3. 1921, zomrel 13. 9. 2002 v 52. roku kňazstva, pochovaný je v Trnave, po r. 1945 - duchovný medzi emigrantmi zo Slovenska v Kanade, Francúzsku a Belgicku, 1994 aj k 17. 3. 2001 - jezuitský kláštor Trnava, do r. 2002 - na odpočinku Ivanka pri Dunaji, PRÍSLUŠNÝ K BRATISLAVSKO - TRNAVSKEJ ARCIDIECÉZE

 

---------------------------------------

 

KOVÁCS LÁSZLÓ (Kovács Ladislav), narodený 2. 7. 1952 v Strekove, pochádza z Nových Zámkov, ordinovaný 8. 6. 1975, zomrel 3. 5. 2009, 1975 - kaplán Štúrovo, 1976 aj k r. 2000 – administrátor Veľký Meder, 1995 - školský dekan dekanátu Dunajská Streda, 1. 8. 2001 – 3. 5. 2009 - administrátor Svodín, INÉ FUNKCIE: je evidovaný v zväzkoch ŠTB - ÚPN ako agent, krycie meno Laco, PRÍSLUŠNÝ K NITRIANSKEJ DIECÉZE

 

KOVÁCS LADISLAV, adresa: M. Flengera 2, 940 01 Nové Zámky, narodený 27. 11. 1969 v Nových Zámkoch, ordinovaný 19. 6. 1993, 1993 - kaplán Hurbanovo, 1994 - civilná vojenská služba Nové Zámky, 1995 - kaplán Hurbanovo, 1996 - kaplán Bratislava - sv. Martina, 1996 - administrátor Zemné, 1998 - kaplán Nové Zámky, 2002 - mimo pastorácie, AUTOR: Najnovšia reforma rímskej kúrie Jána Pavla II v kontexte reforiem po Druhom vatikánskom Koncile, diplomová práca, Bratislava 1993

 

KOVÁČ LADISLAV, Mgr., adresa: RKFÚ, Opatovská Nová Ves 70, 991 07 Slovenské Ďarmoty, tel.: 0911/ 801 126, fax: 069/ 200 83 89, www.fara.sk/opatovska, narodený 26. 11. 1980 v Želiezovciach, pochádza zo Štúrova, ordinovaný 18. 6. 2005, 18. 6. 2005 - kaplán Galanta, 25. 6. 2005 - primičná sv. omša Štúrovo, 1. 7. 2006 – kaplán Komárno, 5. 11. 2006 – kaplán Nenince, 1. 7. 2007 – administrátor Opatovská Nová Ves, PRÍSLUŠNÝ K BANSKOBYSTRICKEJ DIECÉZE

 

KOVÁČ LADISLAV, Mgr., narodený 13. 3. 1981 v Zlatých Moravciach, ordinovaný 17. 6. 2006 (18. 6. 2006) v Bratislave, 1. 7. 2006 - primičná svätá omša Vráble, PRÍSLUŠNÝ K BRATISLAVSKO - TRNAVSKEJ ARCIDIECÉZE

 

………………………………….

 

PETRAŠEVIČ ALEXEJ, 1812 - 1813 - farár Havaj, 1832 - 1833 - farár Ľubovec, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

PETRAŠEVIČ ALEXEJ, 1886 - farár Fulianka, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

PETRAŠOVIČ ALEXEJ, niekedy medzi r. 1815 - 1832 - farár Miková, 1837 - 1840 - farár Čičava, 1856 - 1866 - farár Poráč, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

PETRAŠOVIČ ALEXEJ, 1887 - 1892 - farár Medvedie, 1891 - 1903 - farár Breznička, 1903 - 1926 - farár Stakčín, 1912 - 1918 - farár Habura, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

…………………………………..

 

SABOL PETER, Mgr., adresa: RKFÚ, Poľnohospodárska 3, 800 00 Bratislava - Vrakuňa, narodený 8. 1. 1966 v Janove, ordinovaný 13. 6. 1998, 1999 - diakon Zlaté Moravce, 2000 - Piešťany, 10. 1. 2001 - 2. 9. 2001 - diakon Bratislava - Vrakuňa, 2. 9. 2001 - 31. 1. 2002 - kaplán Bratislava - Vrakuňa, k 19. 11. 2006 – administrátor Žemberovce, PRÍSLUŠNÝ K BRATISLAVSKO - TRNAVSKEJ ARCIDIECÉZE

 

SABOL PETER, Mgr., člen zboru konzultorov, člen kňazskej rady biskupstva, adresa: GKFÚ Hurbanova 7, 974 01 Banská Bystrica, telefón: 048/ 415 30 94, narodený 15. 1. 1969, ordinovaný 2. 8. 1992 v Prešove, 9. 8. 1992 - primičná svätá omša Prešov, 1993 - 1996 - farár Sečovce, k r. 2000 - vikár Bratislava, k r. 2004, 2005 - farár Banská Bystrica, protopresbyterát Banská Bystrica, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

SABOL PETER, SJ, adresa: RKFÚ Banská Bystrica - Radvaň, pesabol@yahoo.com, k r. 2004 - kaplán Banská Bystrica - Radvaň, od r. 2004 univerzitný kaplán Banská Bystrica

 

SABOL PETER, narodený 31. 3. 1981 v Humennom, o. 17. 6. 2006 v Košiciach, 18. 6. 2006 - primičná svätá omša Humenné - Sídlisko III, PRÍSLUŠNÝ KU KOŠICKEJ ARCIDIECÉZE

 

…………………………………

 

TRI ROVNAKÉ MENÁ:

 

………………………………….

 

DUDINSKÝ JOZEF, 1807 - 1810 - farár Varhaňovce, 1810 - 1844 - farár Šumiac, 1844 - 1850 - farár Torysky, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

DUDINSKÝ JOZEF, 1830 - 1832 - farár Ľubovec, farár Varhaňovce, 1832 - 1843 - farár Veľký Lipník, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

DUDINSKÝ JOZEF, 1868 - 1882 - farár Osturňa, 1882 - 1905 - farár Kamienka, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

……………………………………

 

DUDINSKÝ MICHAL, 1763 - 1806 - farár Ruská Nová Ves,  PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU MUKAČEVO

 

DUDINSKÝ MICHAL, 1797 - 1836 - farár Slovinky, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

DUDINSKÝ MICHAL, ml., 1836 - 1845 - farár Slovinky, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

…………………………………….

 

FABIÁN JÁN, január 1880 aj k r. 1894 - farár Nové Zámky, PRÍSLUŠNÝ K OSTRIHOMSKEJ ARCIDIECÉZE

 

FABIÁN JÁN, narodený 29. 3. 1893 v Spišskej Starej Vsi, o. 24. 2. 1915 (27. 2. 1915) v Nitre, 1915 - kaplán Turzovka, 1916 - kaplán Nováky, 1917 - kurát, 1918 - administrátor Nová Bystrica, 1930 - farár Nová Bystrica, 1933 - administrátor Horná Poruba, 1934 - farár Horná Poruba, 1940 - tajomník dištriktu, 1943 - dekan, 1946 aj k r. 1947 - farár Nováky, 1971 - na odpočinku Piešťany, PRÍSLUŠNÝ K NITRIANSKEJ DIECÉZE

 

FABIÁN JÁN, k 16. 1. 1966 - správca farnosti Slovenská Ves, PRÍSLUŠNÝ KU SPIŠSKEJ DIECÉZE

 

………………………………………

 

FÁBRY JURAJ, k r. 1559 - 1564 - farár Turčiansky Michal, PRÍSLUŠNÝ K OSTRIHOMSKEJ ARCIDIECÉZE SO SÍDLOM V TRNAVE

 

FÁBRY JURAJ, 1674 - farár Koš, „Bol konvertita“ - Zárevucký, PRÍSLUŠNÝ K BANSKOBYSTRICKEJ DIECÉZE

 

FABRY JURAJ, 1709 - 1713 - farár Rišňovce, PRÍSLUŠNÝ K OSTRIHOMSKEJ ARCIDIECÉZE SO SÍDLOM V TRNAVE

 

……………………………………….

 

GULOVIČ JÁN (Gulyovič Ján), 1749 - 1770 - farár Fulianka, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU MUKAČEVO

 

GULOVIČ JÁN, 1765 - 1814 - farár Brusnica, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU MUKAČEVO

 

GULOVIČ JÁN, 1814 - 1843 - farár Brusnica, 1842 - 1843 - farár Štefurov, 1861 - 1864 - farár Prešov, 1869 - 1903 - farár Výrava, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

………………………………………..

 

HVOZDOVIČ MICHAL, 1816 - 1868 - farár Cernina, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

HVOZDOVIČ MICHAL, 1868 - 1889 - farár Cernina, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

HVOZDOVIČ MICHAL, 1889 - 1917 - farár Cernina, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

…………………………………………

 

KOVÁČ JÁN, 1807 - 1812 - farár Petkovce, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU MUKAČEVO

 

KOVÁČ JÁN, narodený 13. 2. 1915 v Zemianskych Kostoľanoch - Návojovciach, ordinovaný 21. 6. 1939, zomrel 9. 7. 1998, 1939 - kaplán Liptovská Alžbeta, 1940 - kaplán Nižná Lipnica (dnes: Poľsko), 1943 aj k 9. 7. 1998 - správca farnosti Východná, PRÍSLUŠNÝ KU SPIŠSKEJ DIECÉZE

 

KOVÁČ JÁN, ThLic., narodený 27. 1. 1925 v Luknave, ordinovaný 12. 6. 1949, zomrel 21. 2. 1983, 1949 - kaplán Podolie, 1950 - kaplán Bratislava - Sv. Martina, 1954 - kaplán Banská Štiavnica, 1955 - kaplán Bratislava - Nové mesto, 1960 - administrátor Vysoká pri Morave, 1964 - administrátor Maňa, 1977 - administrátor Rastislavice, Jatov, PRÍSLUŠNÝ K BRATISLAVSKO - TRNAVSKEJ ARCIDIECÉZE

 

…………………………………………..

 

MIHALIČ VIKTOR, 1915 - 1919 - farár Hrabovčík (spolu s Alexandrom Kellöm), 1915 - 1943 - farár Kojšov, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

MIHALIČ VIKTOR, narodený v r. 1907, 28. 4. 1950 – ako dekan – farár v Lukove prestúpil na Prešovskom sobore z Gréckokatolíckej cirkvi do Pravoslávnej cirkvi

 

MIHALIČ VIKTOR, narodený v r. 1878, 28. 4. 1950 – ako kanonik v Prešove prestúpil na Prešovskom sobore z Gréckokatolíckej cirkvi do Pravoslávnej cirkvi

 

 

PETROVIČ JÁN, narodený 3. 6. 1766 v Trstíne, zomrel 13. 3. 1830 v Moči, k r. 1792 - 1793 - kaplán Vrbovka, k r. 1794 - kaplán Trnava, k r. 1795 - kaplán Bajna (pri Ostrihome, Maďarsko), k r. 1796 - kaplán Rimóczi (Maďarsko), farár Farná nad Hronom (dnes: okres Levice), INÉ FUNKCIE: člen Slovenského učeného tovarišstva, PRÍSLUŠNÝ K OSTRIHOMSKEJ ARCIDIECÉZE

 

PETROVIČ JÁN, zomrel 11. 9. 1852, 1803 - prebendát, kaplán Chrenovec, Jastrabá, Nová Baňa, 1806 - správca farnosti Lovča, 1807 - farár Svätý Kríž, 1808 - farár Bystričany, 1821 - zriekol sa fary v Bystričanoch, 1821 - kaplán Predajná, Dubová, Horné Hámre, Turčiansky Ďur, Dubová, Tajov, Zvolenská Slatina, Dobrá Niva, Krupina, Detva, Chrenovec, PRÍSLUŠNÝ K BANSKOBYSTRICKEJ DIECÉZE

 

 

PETROVICH JÁN, narodený v r. 1721, zomrel 31. 10. 1782 v Hornej Štubni pri oltári, pochovaný je v Hornej Štubni, kaplán Timisoara (Temešvár, Temesvár), Stupava, 1750 - prijatý z čanádskej diecézy, farár Sklené, PRÍSLUŠNÝ K BANSKOBYSTRICKEJ DIECÉZE

 

 

PODHAJECKÝ ANTON, 1764 - farár Svidník (spolu s Andrejom Podhajeckým), PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU MUKAČEVO

 

PODHAJECKÝ ANTON, 1879 - 1899 - farár Svetlice, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

PODHAJECKÝ ANTON, narodený v r. 1906, 1939 - 1944 - farár Čertižné, 28. 4. 1950 – ako duchovný v Šapinci prestúpil na Prešovskom sobore z Gréckokatolíckej cirkvi do Pravoslávnej cirkvi

 

 

STANKO PAVOL, Mgr., titulárny arcidekan, adresa: GKFÚ, 067 65 Topoľa č. 19, tel./ fax: 057/ 769 81 17, topola@grkatpo.sk, narodený 21. 10. 1937, ordinovaný 31. 7. 1960 v Prešove, 1968 - aj k 24. 7. 2005 - farár Topoľa, k r. 2003 - arcidekan - farár Topoľa, 2005 - na odpočinku, k 21. 10. 2007 – na odpočinku Sobrance, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU ARCIBISKUPSTVU PREŠOV

 

STANKO PAVOL (Stanko Pavel), Ing., adresa: RKFÚ, 919 52 Dolné Dubové č. d. 36, tel.: 033/ 559 21 19, 033/ 559 22 97, http://dolnedubove.sk/index.php?mainId=7, http://www.arcibiskupstvo.sk/dekanaty-a-farnosti/smolenice/dolne-dubove, narodený 26. 7. 1951 v Bratislave, ordinovaný 25. 4. 1992, 1992 - ekonóm SÚSCM Rím, 1997 - arcidiecézny ekonóm Trnava, 28. 1. 2002 – člen arcidiecéznej ekonomickej rady, 1. 7. 2006 – aj k r. 2009 - administrátor Dolné Dubové, INÉ FUNKCIE: 28. 1. 2002 - člen arcidiecéznej ekonomickej rady, PRÍSLUŠNÝ K BRATISLAVSKO - TRNAVSKEJ ARCIDIECÉZE

 

STANKO PAVOL, adresa: Prašice, 2010/ 2011 - seminarista 1. ročníka Nitra, PRÍSLUŠNÝ K NITRIANSKEJ DIECÉZE

 

…………………………………….

 

ŠOLTÉS JOZEF, 1837 - 1851 - farár Prešov, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

ŠOLTES JOZEF, 1848 - farár Vernár, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

ŠOLTÉS JOZEF, narodený v r. 1925, 28. 4. 1950 – ako duchovný v Sabinove, prestúpil na Prešovskom sobore z Gréckokatolíckej cirkvi do Pravoslávnej cirkvi

 

 

TÓTH ŠTEFAN, 20. 7. 1810 - júl 1819 - farár Liptovské Revúce, PRÍSLUŠNÝ KU SPIŠSKEJ DIECÉZE

 

TÓTH ŠTEFAN, 1864 aj k r. 1894 - farár Tekovský Hrádok (vtedy: Dolný Várad)

 

TOTH ŠTEFAN, 1927-1935 - farár Radačov, excurendo v Sedliciach, PRÍSLUŠNÝ KU KOŠICKEJ DIECÉZE

 

 

VALKO JOZEF, Mons., asesor, narodený 27. 12. 1913 v Horných Opatovciach, ordinovaný 5. 2. 1939, zomrel 23. 8. 1993, pochovaný je v Kláštore pod Znievom, 1939 - kaplán Martin, 1940 - vojenská služba, kaplán Martin, Handlová, 1952 - správca farnosti Nová Lehota, 1952 - správca farnosti Kľačno, 1952 - uväznený za cirkevnú angažovanosť, bol väznený celkom 6 rokov, neskôr - mimo pastorácie, 1967 - kaplán Brezno, 1968 (1969) - riaditeľ Biskupského úradu Banská Bystrica, 1970 (1971) - aj k 19. 12. 1993 - správca farnosti Kláštor pod Znievom, asesor, INÉ FUNKCIE: k r. 1945 - člen Rodiny T. Kolakoviča, krycie meno Hilarius, PRÍSLUŠNÝ K BANSKOBYSTRICKEJ DIECÉZE

 

VAĽKO JOZEF, Mgr., adresa: RKFÚ Jánovce č. 222, 059 13 Jánovce pri Poprade, 052/ 779 31 44, narodený 26. 9. 1969, ordinovaný 22. 6. 1996, k r. 2000 - farár Jánovce, PRÍSLUŠNÝ KU SPIŠSKEJ DIECÉZE

 

VAĽKO JOZEF, Mgr., narodený 21. 11. 1980 v Košiciach, ordinovaný 17. 6. 2006 v Košiciach, 24. 6. 2006 - primičná svätá omša Košická Nová Ves, PRÍSLUŠNÝ K BRATISLAVSKO - TRNAVSKEJ ARCIDIECÉZE

 

 

VOJTOVIČ ŠTEFAN, 1872 - 1875 - farár Vyšný Kazimír, niekedy pred r. 1886 - farár Vislanka, 1886 - 1905 - farár Fulianka, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

VOJTOVIČ ŠTEFAN, 1918 - 1925 - farár Malý Lipník, 1937 - 1950 - farár Bajerovce, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 

VOJTOVIČ ŠTEFAN, 1927 – prestúpil z Pravoslávnej cirkvi do Gréckokatolíckej cirkvi, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU PREŠOV

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.