Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


Dvojice menovcov A - Č

 

2x ROVNAKÉ MENÁ

 

 

BEDNÁR MICHAL (Bednáry Michal), 1703 - farár Nitrianska Blatnica, PRÍSLUŠNÝ K OSTRIHOMSKEJ ARCIDIECÉZE SO SÍDLOM V TRNAVE

 

BEDNÁR MICHAL, SVD, novic, narodený 2. 11. 1908, zomrel 8. 2. 1931, patril k rakúskej provincii SVD

 

 

BELÁNYI ANTON (Bellányi Antal), 1715 – 1729 - farár Turňa nad Bodvou, PRÍSLUŠNÝ K EGERSKEJ DIECÉZE

 

BELLÁNYI ANTON, ordinovaný v r. 1826, zomrel 11. 8. 1844, pôsobil v Banskobystrickej diecéze

 

 

BENCSÁT MATEJ, 1749 - kaplán Ružomberok, farár Sv. Anna, 1756 (1755) – 1758 - farár Ľubietová, 1758 - farár Predajná, PRÍSLUŠNÝ K OSTRIHOMSKEJ ARCIDIECÉZE SO SÍDLOM V TRNAVE

 

BENCSÁTH MATEJ, zomrel 17. 2. 1805, pôsobil v Banskobystrickej diecéze

 

 

BENDÍK FRANTIŠEK, dekan, asesor, zeman, narodený 4. 10. 1786 v Brezne, ordinovaný v r. 1812, zomrel 9. 1. 1858, skončil noviciát v Prievidzi a v Trenčíne, vychovávateľ v rodine Nyára Lučenec, kaplán Kremnica, 1815 - farár Sklené, 1827 - dekan, 1833 - asesor, 1839 (1837) - titulárny prepošt de Huncovce, 1840 – Kláštor pod Znievom, 1841 (1848) - turčiansky dekan, 1848 - farár Kremnické Bane, asesor v Turci, PRÍSLUŠNÝ K BANSKOBYSTRICKEJ DIECÉZE

 

BENDÍK FRANTIŠEK OD NEPOŠKVRNENÉHO POČATIA PANNY MÁRIE, ThDr., SchP, stredoškolský profesor, básnik, narodený 6. 11. 1785 v Brezne, ordinovaný 9. 3. 1809, zomrel 4. 12. 1844 v Budíne

 

 

Blažovský Ján, 1705 - 1735 - farár Humenné, vikár biskupstva mukačevského, archidiakon zemplínsky, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU MUKAČEVO

 

BLAŽOVSKÝ JÁN, 1775 – 1791 – farár Trhovište, PRÍSLUŠNÝ KU GRÉCKOKATOLÍCKEMU BISKUPSTVU MUKAČEVO

 

 

BRISSÁK JÁN (Briššák Ján), dekan, narodený 1. 4. 1866, pochádzal z Rabče, zomrel 2. 1. 1928, 1901 – Zázrivá, k r. 1907 – a opäť od r. 1917 – 1928 - farár Zázrivá, INÉ FUNKCIE: člen SSV, PRÍSLUŠNÝ K SPIŠSKEJ DIECÉZE

 

BRIŠŠÁK JÁN, Dr., spisovateľ, prekladateľ, narodený 27. 2. 1904, zomrel 10. 1. 1978 v Rabči, 1951 – 1973 – farár Zubrohlava, PRÍSLUŠNÝ K SPIŠSKEJ DIECÉZE

 

 

CZEIZEL ANTON, ordinovaný v r. 1830, zomrel 24. 10. 1841, pôsobil v Banskobystrickej diecéze

 

CZEIZEL ANTON, dekan, konzultor, narodený v r. 1869 v Nitrianskom Pravne, ordinovaný v r. 1893, 1893 - kaplán Horné Vestenice, 1894 - domáci kaplán Orlové, 1894 - administrátor Hrnčiarovce, 1895 - kaplán Beluša, 1899 - kaplán a katechéta Nitra, 1901 - farár Kostolné Mitice, 1907 - dištriktuálny dekan hradňanský a dištriktuálny školský inšpektor, 1910 - konzultor, 1917 - farár farár Beckov, školský inšpektor trenčianskeho dištriktu, 1926 - dištriktuálny dekan trenčiansky, 1936 - na odpočinku, k r. 1937 - na odpočinku Sliač, PRÍSLUŠNÝ K NITRIANSKEJ DIECÉZE

 

 

ČIŽMÁR ANDREJ, 1878 – 1879 – kaplán Lisková, 1879 administrátor Lisková, PRÍSLUŠNÝ KU SPIŠSKEJ DIECÉZE

 

ČIŽMÁR ANDREJ, narodený 10. 6. 1908 v Chlebniciach, ordinovaný 10. 2. 1935, zomrel 6. 10. 1986 v Chlebniciach, kde je aj pochovaný, 1935 - kaplán Poprad, 1936 - kaplán Ružopmberok, 1937 - kaplán Nižné Ružbachy, 1937 - kaplán Bijacovce, 1938 - správca farnosti Veľké Borové, 1943 - správca farnosti Abrahamovce, 1943 - správca farnosti Černová, 1952 - mimo pastorácie, 1965 - správca farnosti Dovalovo, 1975 – 1980 - správca farnosti Liptovské Matiašovce, 1. 1. 1980 – na odpočinku Chlebnice, PRÍSLUŠNÝ KU SPIŠSKEJ DIECÉZE

 

 

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.